KONST / Litografier / Färglitografi 14997333
nr 1499 7333
Bengt Nordenborg
(f. 1938), Sverige
Signerad, numrerad EA, "Nostalgist luftslott". Färglitografi, bildmått: ;60x48 cm, yttermått inklusive ram: 80x60 cm
Bengt Nordenborg, född 1938 i Karlstad, svensk målare, tecknare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 31 oktober 2022
kl 19:58:31
31/10 19:53:31
31/10 19:58:11
Bengt Nordenborg
Läs mer om Bengt Nordenborg